KONST / Litografier / Färglitografi 15086364
nr 1508 6364
Lars Melander
(f. 1939), Sverige
Signerad. Provtryck, Färglitografi, bildmått: 50x73cm, yttermått inklusive ram: 60x82cm
Kondition: fläckar
Lars Melander, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:30:30
100 kr
150 kr
250 kr
300 kr
350 kr
Lars Melander
Läs mer om Lars Melander